St. Margeret's Ministry Schedule

For October, November, December


Date: Servers: Lector: Communion Minister: Rosary Leader Greeter/Gift Carriers/Bulletins:
The first weekend of every month on Sunday we will be praying the Chaplet of Divine Mercy before Mass.
Sun.
Oct. 6
Gavin Walsh
Wyatt Walsh
Monica Konechne Marvin Konechne
Monica Konechne
Maynard Konechne
Mike Rasmussen
Nancy Heath
(Chaplet of Divine Mercy)
Sue Benda
Harold & Lorie Bickner
Sun.
Oct. 13
Charlee Bass
Caden Chelmo
Hannah Havlik Rebecka Havlik Janice Geppert 2nd Grade CRE Class
Teacher: Mrs. Smith
Sun.
Oct. 20
Autumn Baker
Nicholas Geppert
Lloyd Lutter Jerri Lutter Don & Delores Geppert Curt & Lorie Korzan
Sun.
Oct. 27
Elena Brennan
Keeva Brennan
Steve Mairose Steve Mairose Squires Alan & Suzie Kroupa
Sat.
Nov. 2
Candence Konechne
Carter Konechne
Audrey Konechne Audrey Konechne
Hancy Heath
Judy Konechne
Amber Lenz
Joe Lenz
(Chaplet of Divine Mercy)
Delores Overweg
Shannon & Bonnie Rasmussen
Sun.
Nov. 3
Daniel Leiferman
Isabelle Mairose
Brent Larson Marvin Konechne
Monica Konechne
Dale Stanek
Elaine Stanek
Mike Rasmussen
(Chaplet of Divine Mercy)
Mary Mairose
3rd Grade CRE Class
Teacher: Sue Benda
Sat.
Nov. 9
Johnny Lenz
Vincent Lenz
Pam Geppert Audrey Konechne Don & Delores Geppert Kent & Pam Geppert
Sun.
Nov. 10
Mallory Rose Swanson
Miles Swanson
Steve Mairose Steve Mairose Tom Geppert Brian & Grace Leiferman
Sat.
Nov. 16
Summer Skluzak
April Skluzak
Breanna Skluzak Joe Lenz Myrna Soulek Ryan & Breanna Skluzak
Sun.
Nov. 17
David Leiferman
Harley Namanny
Patricia Woodraska Patricia Woodraska Wayne Woodraska Levi Reindl Family
Sat.
Nov. 23
Hudson Heath
Madison Heath
Audrey Konechne Audrey Konechne Janice Geppert Kevin & Lexi Heath
Sun.
Nov. 24
Evan Westendorf
Garrett Westendorf
Maynard Konechne Maynard Konechne Squires Brad & Barb Westendorf
Sat.
Nov. 30
Luke Leheska
Grant Leheska
Pam Geppert Judy Konechne Janice Geppert David & Laura Leheska
Sun.
Dec. 1
Jackson Chmela
Allison Geppert
Lloyd Lutter Lloyd Lutter
Jerri Lutter
Nancy Heath
Dale Stanek
Elaine Stanek
(Chaplet of Divine Mercy)
Joe & Benda Smith
4th Grade CRE Class
Teacher: Alyssa Larson
Sun.
Dec. 8
Taya Chelmo
Rayna Chelmo
Monica Konechne Monica Konechne Mary Rybak Brian & Grace Leifermam
Sun.
Dec. 15
Trace Urban
Benjamin Rybak
Steve Mairose Steve Mairose Pat Woodraska Lee & Nicole Pulse
Sun.
Dec. 22
Nicholas Rybak
Joseph Skluzak
Brent Larson Amber Lenz Sue Benda Mike Rybak Family
Sun.
Dec. 29
Rhys Truman
Delilah Rasmussen
Rebecka Havlik Nancy Heath Squires AMike & Rosemary Rasmussen
Volunteers Needed Tues. Dec. 24
Wed. Dec. 25
Wed. Jan. 1
Childrens Mass
Nativity of the Lord
Holy Mary Mother of God
(all dates subject to change)
4:00 PM
10:00 AM
10:00 AM


October Ushers
November Ushers
December Ushers
Saturday
  Albert Janish
Gary Kott
Dennis Urban
Don Sullivan
 
Sundays
Brent Larson
Jim Benda
Brent Leiferman
Blake Leiferman
Don Husman
Curt Korzan
Bennett Namanny
Brady Westendorf
Kevin Heath
Jim Lutter
Braxton Pulse
Lee Pulse

 

 

website analysis

 

Design By: Brad Konechne